Do you speak english

Czy nauka angielskiego się opłaca?

Współcześnie język angielski obecny jest wszędzie – słyszany na ulicach i w telewizji, widoczny na opakowaniach produktów i instrukcjach obsługi. Wydaje się, że znajomość angielskiego w stopniu przynajmniej podstawowym jest konieczna do swobodnego poruszania się po świecie, w którym zacierają się wszelkie granice między kulturami. Ale dobrych stron nauki angielskiego jest o wiele więcej. Co dokładnie można do nich zaliczyć?

Finansowe korzyści ze znajomości angielskiego

Umiejętność posługiwania się przynajmniej dwoma językami otwiera ogrom możliwości związanych z podjęciem pracy zawodowej w międzynarodowych korporacjach. Znajomość angielskiego jest w tym środowisku na tyle oczywista, że wiele pojęć w ogóle nie ma polskiego odpowiednika. Odbycie solidnego kursu angielskiego pozwala także wyjechać do pracy za granicę i zarabiać w innej walucie niż złoty polski.

Osobiste korzyści z nauki języka

W dobie rozwoju osobistego nauka angielskiego świetnie odpowiada na potrzebę zdobywania wiedzy i poszerzania horyzontów. Znajomość języka pomaga lepiej zrozumieć świat, wzbogaca wrażliwość, a także daje pewność siebie i wiarę we własne możliwości. Uczenie się języka jest też równoznaczne z troską o zdrowie mózgu, ponieważ regularne ćwiczenie pamięci znacząco zmniejsza ryzyko wystąpienia choroby Parkinsona czy Alzheimera.

Pozajęzykowe zalety uczenia się angielskiego

Język angielski sprawia, że podróżowanie, a także nawiązywanie relacji z ludźmi z całego świata staje się bajecznie proste. Swobodna komunikacja pozwala wszędzie czuć się bezpiecznie i korzystać z tego wszystkiego, co mają do zaoferowania zagraniczne destynacje. Angielski to również łatwy dostęp do wiedzy – warto wymienić tutaj choćby publikacje naukowe, książki i filmy w oryginale, a także anglojęzyczną część internetu.

Udostępnij: 

Czytaj także: