dziewczynka słowa angielskie

Co zrobić, kiedy dziecko nic nie wynosi ze szkolnych zajęć z angielskiego?

Język angielski to jeden z najbardziej pożytecznych przedmiotów w szkole. Jego dobra znajomość bezpośrednio przekłada się na przyszłość dziecka. Co można zrobić, jeśli pociecha niewiele wynosi z lekcji języka angielskiego w szkole?

Dlaczego nauka angielskiego w szkole nie zawsze przynosi efekty?

Program nauczania w polskich szkołach nie dla każdego dziecka jest optymalny. Dotyczy to wszystkich przedmiotów, a w szczególności języków obcych. Dlaczego? Ponieważ każdy człowiek, niezależnie od wieku, ma swoje własne tempo przyswajania języka. Co więcej, na każdego działają nieco inne metody edukacyjne. Nie powinien dziwić więc fakt, że nie wszystkie dzieci osiągają dobre stopnie z angielskiego w szkole. Jak temu zaradzić? Korepetycje z angielskiego to zawsze dobry pomysł dla uczniów, którzy nie nadążają za programem nauczania. Co ważne, takie rozwiązanie wcale nie oznacza, że dziecko jest w czymś gorsze od swoich rówieśników.

Dlaczego korepetycje z angielskiego często są potrzebne?

Bardzo wielu uczniów potrzebuje dodatkowych lekcji języka angielskiego. Dzieje się tak, ponieważ lekcje w szkole często są nudne lub chaotyczne, przez co dziecko nie ma szans skupić się na najważniejszych zagadnieniach. Jednak to nie wszystko. Trzeba pamiętać o tym, że dziecko w wieku szkolnym musi uczyć się wielu przedmiotów jednocześnie. Nic więc dziwnego, że niektóre z nich mogą sprawiać mu więcej problemów. Na lekcjach angielskiego w szkole zazwyczaj nie ma mowy o indywidualnym podejściu. Okazuje się, że to właśnie ono jest podstawą skutecznej nauki języka obcego. Dzieci potrzebują odpowiednich bodźców, aby z łatwością przyswajać nowe słówka czy zasady gramatyczne. Kompetentny korepetytor dotrze do Twojej pociechy i pomoże jej zrozumieć nawet najtrudniejsze tematy.

Udostępnij: 

Czytaj także: