dziewczynka w szkolnej ławce

Jak wcześnie można zapisać dziecko na naukę angielskiego?

W dzisiejszych czasach umiejętność posługiwania się językiem angielskim jest niezwykle istotna. Nic więc dziwnego, że rodzice zastanawiają się, kiedy można zacząć uczyć swoją pociechę tego języka.

Angielski od najmłodszych lat

Im wcześniej dzieci rozpoczną swoją przygodę z angielskim, tym lepiej. Trzeba jednak podkreślić, że nie powinno się to wydarzyć przed 3 rokiem życia dziecka. Inną sytuacją jest, gdy maluch wychowuje się w domu dwujęzycznym i słucha dwóch równorzędnych języków już w kołysce, co jest oczywiście najskuteczniejszą formą nauki. Jeśli jednak w domu obecny jest tylko jeden język, z drugim dziecko najpewniej spotka się w żłobku lub w przedszkolu. Każde dziecko rozwija się we własnym tempie – niektóre maluchy zaczną używać pojedynczych słów i zwrotów już w wieku 4 lat, podczas gdy inne będą potrzebowały więcej czasu. Wczesny kontakt z językiem zapewnia łatwość przyswojenia nie tylko słówek, ale również gramatyki.

W jaki sposób małe dzieci uczą się języka?

Czy możliwa jest nauka angielskiego dla dzieci w Lublinie z nauczycielem przez internet? Tak, lekcje on-line mogą być dobrym rozwiązaniem, ale tylko wtedy, gdy dziecko jest gotowe cierpliwie wysiedzieć przed komputerem. Maluchy i przedszkolaki najłatwiej przyswajają nowy język poprzez piosenki i słuchanie bajek, a także przez zabawę. Niezwykle chłonny umysł dziecka może zostać wypełniony nowymi wiadomościami tylko wtedy, kiedy jest ono w pełni oddane sprawiającej mu radość czynności. Nowe słówka są zapamiętywane w codziennych, powtarzalnych sytuacjach niejako przy okazji. Zdarza się, że maluchy niechętnie odnoszą się do nauki angielskiego – nie można ich wówczas naciskać. Najważniejsze, by w nauce wykorzystać naturalne dla dzieci zainteresowanie światem i nie zrazić ich stawianymi wymaganiami.

Udostępnij: 

Czytaj także: